Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

Informacja dla turystów podróżujących do Etiopii

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Aktualności » Informacja dla turystów podróżujących do Etiopii
Informacja dla turystów podróżujących do Etiopii

W związku z zagrożeniem atakami terrorystycznymi w Etiopii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim planującym wyjazd do tego kraju zachowanie ostrożności w miejscach publicznych oraz unikanie wszelkich większych zgromadzeń – w szczególności w związku z uroczystościami Etiopskiego Millenium (zgodnie z kalendarzem juliańskim, którym posługują się Etiopczycy, rok 2000 rozpocznie się w nocy z 11 na 12 września 2007 r.).
Stanowczo odradza się podróż do Ogadenu. Od połowy lat 90-tych w regionach graniczących z Somalią, szczególnie w Ogadenie, ale również w regionach Afar i Oronia, działają uzbrojone grupy kojarzone z organizacjami terrorystycznymi.
Odradza się również ze względów bezpieczeństwa podróże do regionu Gambella oraz do pustyni Danakilskiej. Zaleca się podróżowanie wyłącznie głównymi drogami w 50-cio kilometrowej strefie od granicy między Etiopią i Erytreą (niebezpieczeństwo min) oraz między Etiopią i Kenią oraz Sudanem (napady rabunkowe). Niebezpieczne jest przekraczanie drogami granicy między Etiopią i Somalią. Nie powinno się podróżować na wschód od linii łączącej miasta Harar i Gode.
Należy również uważać na kradzieże kieszonkowe oraz unikać podróżowania po terenach wiejskich po zmroku (ze względu na nieoświetlone pojazdy i zwierzęta hodowlane blokujące drogi).

Rzecznik Prasowy MSZ
Robert Szaniawski

Źródło informacji: http://www.msz.gov.pl/

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach www.travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.