Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

Herat - Afganistan

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Afganistan » Herat

Herat

Herat (perski: هرات) - miasto w zachodnim Afganistanie, w prowincji Herāt, położone w urodzajnej dolinie rzeki Harirud, wypływającej z gór centralnego Afganistanu do pustyni Kara-Kum w Turkmenistanie. Jest trzecim największym miastem Afganistanu, ważnym ośrodkiem handlowym (znany z produkcji win) i komunikacyjnym.
Liczba mieszkańców ok. 249 tys. (2002). Mieszkańcy to głównie Tadżycy. Drugą największą grupą etniczną są Pasztuni. Herat jest starożytnym miastem z wieloma zabytkowymi budynkami, chociaż te ucierpiały podczas różnych konfliktów zbrojnych w czasie ostatnich kilku dekad. Miasto jest zdominowane przez resztki cytadeli zbudowanej pod rządami Aleksandra Macedońskiego. Herat położony jest korzystnie na starożytnych i historycznych szlakach handlowych do Indii, Chin, Bliskiego Wschodu i Europy. Drogi z Heratu do Iranu, Turkmenistanu, Mazar-i Szarif i Kandaharu są do dziś ważne strategicznie.

a href="http://www.wunderground.com/global/stations/40938.html?bannertypeclick=bigwx" target="_blank">Click for Herat, Afghanistan Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach www.travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2023 Travel4u.pl. All rights reserved.