Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Gram w Lotka / Lotto

Poreč - Chorwacja

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Chorwacja » Poreč

Poreč

Poreč (wł. Parenzo) - chorwackie miasto położone na półwyspie Istria. Miasto jest jednym z największych ośrodków turystycznych w kraju. W Porecu jest około 30 hoteli, a co roku nocuje tu 700 tys. turystów czyli więcej niż liczba mieszkańców miasta (11 tys.).

Poreč zostało założona prawdopodobnie w V wieku p.n.e. przez Ilirów. W 177 p.n.e. osadę podbili Rzymianie i nazwali Julia Parentinum. Od 539 tereny te przypadły Cesarstwu Bizantyjskiemu. W latach sprawowania rządów przez Bizancjum (539-788) , Poreč przeżywał czasy rozwoju. Wtedy to wybudowano słynną Bazylikę Eufrazjana miejsce śmierci św. Maura. Aż do 1267 miasto przechodziło z rąk do rąk ,kiedy to w końcu władzę przejeli Wenecjanie. W wczesnym średniowieczu w mieście zaczęli osiedlać się Słowianie. W czasie panowania Weneckiego miasto przeżywało stałe napady Turków i epidemie. W 1797 władzę objęli Austriacy. W 1861 obradował tu sejm (Istarski Sabur). Po I wojnie światowej całą Istrię przejęli Włosi , później po II wojnie światowej Poreč należał do Jugosławii , a po jej rozpadzie do Chorwacji.

Click for Porec, Croatia Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy





last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach www.travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2022 Travel4u.pl. All rights reserved.