Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

Meksyk - Meksyk

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Meksyk » Meksyk

Meksyk

Meksyk, stolica państwa, jest największą na świecie metropolią.
Miasto zostało zbudowane przez Azteków w XIV wieku na szeregu wysp połączonych kanałami. W 1521 roku zostało podbite przez hiszpańskich konkwistadorów. Trzy wieki później hiszpańskie rządy zostały zniesione. Dzisiaj to miasto jest ogromną metropolią z niezmiernie szybko rosnącą liczbą ludności.

Ośnieżone szczyty wulkanu Popocatepetl wznoszą się nad nowoczesnymi drapaczami chmur wielomilionowego miasta (obecnie ciężko go dostrzec za sprawą gęstego smogu unoszący się nad miastem).
Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w roku 1802, do dziś jednak emituje chmury dymu. Mieszkańcy nazywają go "palącą górą".

Tutaj, na placu Garibaldiego gromadzą się co wieczór zespoły mariachi i grają na gitarach, skrzypcach i trąbkach muzykę.

W Meksyku leżą świątynie i pałace Azteków, wznosi się starodawne miasto Teotihuacan (co znaczy "siedziba bogów"), które u szczytu swej potęgi (VI wiek) liczyło ok. 200 tys. mieszkańców - tj. więcej niż którekolwiek miasto Europy Zachodniej w tamtym okresie. Znajduje się tu schodkowa Piramida Słońca - trzecia co do wielkości na świecie (wysokość: 70m), zaś obok mniejszej Piramidy Księżyca stoi najpięknięjszy wśród wszystkich domów i pałaców tworzących Aleję Umarłych - Pałac Quetzalcoatla.

Click for Mexico City, Mexico Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach www.travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.