Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

Półwysep Synaj - informacje o regionie

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Egipt » Półwysep Synaj

Egipt: Półwysep Synaj

Wiele osób uważa, że temu, kto wejdzie o świcie na sam szczyt góry Synaj (2285 m n.p.m.), zostana odkupione wszystkie grzechy. Tego tak naprawdę nie wiadomo.
Jedno jednak jest pewne, śmiałków wspinających się przez cały noc w egipskich ciemnościach czeka niezapomniane przeżycie - gdy z mroków, w środku pustyni, wyłaniają się pierwsze złoto-żółte, ostre promienie słońca. Ta chwila zapada wszystkim w pamięci i nikt już nie pamięta o trudach nocnej wspinaczki, W tym momencie można uczestniczyć we mszy świętej, która jest odprawiana na górze Mojżesza tylko raz w ciągu dnia - o świcie.
Trzeba bowiem pamiętać, że te właśnie tu Mojżesz zawarł przymierze z Gogiem i to tu otrzymał dwie tablice ze spisanym Dekalogiem.
Wędrówka na górę Mojżesza to jedna z atrakcji, które kryje w sobie półwysep Synaj. VViększość turystów przyciągają jednak miejscowości nadmorskie swymi piaskowymi, słonecznymi plażami, rafami koralowymi pełnych tropikalnych ryb i nocnym życiem. Na Synaj jeżdżą wszyscy - i ci, którzy są spragnieni słońca i ciepłej wody, a także pielgrzymi, jak i ci, którzy szukają pod wodą skarbów, o co nie jest tak trudno, gdyż lokalizacje, jak i zawartość zatopionych statków jest dobrze opisana.
^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 1
zobacz opinie internautów
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach www.travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.