Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

EGIPT - wczasy Egipt

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Egipt

EGIPT

Stolica: Kair
Inne większe miasta: Alexandria, Aswan, Asyut, Baharia, Baltim, Dabaa, Dakela, El Arish, El Tor, Farafra, Hurghada, Ismailia, Kharga, Kosseir, Luksor, Mersa Matruh, Minya, Nekhel, Port Said, Ras Sedr, Sharm El Sheikh, Sidi Barrani, Siwa, Wadi El Natroon
Regiony: Półwysep Synaj
Egipt - flaga
Egipt - mapa kraju
Nazwa oficjalna Arabska Republika Egiptu, Jumhuriyat Misr al-Arabiyah to kraj arabski leżący w północno-wschodniej Afryce nad Morzem Śródziemnym, pomiędzy Libią a Izraelem i Strefą Gazy.

Egipt zajmuje powierzchnię ponad miliona kilometrów kwadratowych, z czego 90% terenu to nagie pustynie - skutkiem czego aż 99% ludności Egiptu zamieszkuje w żyznej Dolinie Nilu stanowiącej ok. 5% powierzchni kraju.
Egipt zamieszkują Arabowie wyznający islam. Egipt jest najludniejszym krajem arabskim i drugim pod względem liczby ludności państwem Afryki.

Terytorium Egiptu leży na obszarze starokrystalicznej platformy afrykańskiej. Swe istnienie Egipt zawdzięcza Nilowi. Nil jest jedyną stałą rzeką kraju. Stan jego wód podlega regularnym, rocznym wahaniom. Najwyższe stany występują zwykle we wrześniu. W dolinie i delcie Nilu powstała jedna z najstarszych, rolniczych cywilizacji. Poza niewielkim pasem doliny i delty Nilu obszar Egiptu zajmują zwrotnikowe pustynie: Libijska (na zachód od doliny Nilu) i Arabska (na wschód od doliny Nilu). Pustynia Arabska na północnym-wschodzie przechodzi w wyżynny Półwysep Synaj.

Działalność rolnicza w dolinie i delcie Nilu niemal całkowicie wyeliminowała roślinność naturalną (należy do niej m.in. papirus i kwiat lotosu, które są symbolami państwa). Podobna sytuacja ma miejsce w pustynnych oazach, gdzie roślinność naturalna ma charakter szczątkowy. Występująca tu w stanie naturalnym palma daktylowa jest wykorzystywana rolniczo.

Egipt kojarzy się wszystkim z nieskończonymi piaskami pustyni, z kryjącymi skarby piramidami i monumentalnym Sfinksem. Jednak kilka godzin jazdy samochodem z Kairu i znajdujemy się nad najcieplejszym na naszej planecie morzem. Jego temperatura nigdy nie schodzi poniżej 19°C, co pozwala na uprawianie sportów wodnych i zażywanie kąpieli przez cały rok.
Wbrew swojej nazwie, Morze Czerwone jest ciemno-niebieskie, a barwa wody zmienia się u jego wybrzeża od lazurowej po turkusową. Ton tych kolorów nadają korale, których rafy rozciagają się już pół metra pod wodą.
Głównym ośrodkiem turystycznym na wybrzeżu Morza Czerwonego jest Hurghada, oddalona od Kairu o 500 km.
To raj dla nurków i wszystkich spragnionych sportów wodnych. Wody Morza Czerwonego przyciągają również zapalonych wędkarzy z całego świata. Piaszczyste plaże, które rozciągają się na południe od osady, to wymarzone miejsce przede wszystkim dla tych, którzy pragną słonecznych i morskich kąpieli.
Pobyt nad Morzem Czerwonym stanowi dobrą okazję do skorzystania z ofert kilkudniowych wycieczek, bo jednak będąc w Egipcie nie można nie zobaczyć starożytnych cudów świata.

Egipt - informacje, wizy, przepisy celne

 

wczasy, wycieczki Wycieczki - wyszukiwarka
Kraj / region / miejscowość:

Wyjazd od: (rrrr-mm-dd)
wskaż datę
Powrót do dnia:
wskaż najpóźniejszą datę powrotu
Cena za osobę:
od zł - do
« wyszukiwanie szczegółowe

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

Forum Forum dyskusyjne

Ilość tematów skojarzonych: 1
lista tematów skojarzonych

kraje Regiony - informacje

kraje Miasta - informacje

partnerzy Partnerzy





last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach www.travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.